Karolina Tšuhnenkova ja Aljona Tšuhnenkova tegid Tšehhis Brnos peetavatel U20 vanuseklassi rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlustel ilusa turniiri, saades alagrupis teise koha ja jõudes esimesse ringi. Kokkuvõttes jäädi jagama 17. kohta. Eesti paar kuulub vanuse järgi veel U18 klassi ning mängib seega endast vanemate vastu, valmistudes järgmisel nädalal toimuvaks U18 EMiks.

Eesti duo kuulus B-alagruppi, kus lisaks mängisid rumeenlannad Andreea Iustina Corcoz - Diana-Florentina Milea, türklannad Ece Ozdemir - Doga Ocal ning hollandlannad Nadine Everaert - Wies Bekhuis.

Avamängus olid Tšuhnenkova - Tšuhnenkova vastaseks rumeenlannad Corcoz - Milea ning 2:0 (21:18, 21:17) paremuse pani maksma Eesti duo. Võit vormistati 38 minutiga.

Reedel peetud teises alagrupimängus teeniti teine võit, kui tulemusega 2:0 (21:13, 21:17) oldi paremad türklannadest Ozdemirist - Ocalist. Samuti reedel toimunud kolmandas kohtumises olid Eesti neidude vastaseks hollandlannad Everaert - Bekhuis, kes teenisid meie paari vastu 2:0 (21:6, 21:14) võidu. Alagrupis said Tšuhnenkova - Tšuhnenkova seega teise koha ja pääsesid esimesse ringi.

Esimeses ringis kaotati laupäeval 0:2 (12:21, 14:21) ungarlannadele Eszter Vasvárile - Szofia Vasvárile ja sellega sai meie paari ilus teekond ka läbi. Juba järgmisel nädalal tehakse kaasa U18 EMil. Treener Laos Lukas lootis enne turniiri, et neiud võtaksid kaasa vähemalt ühe võidu, seega ületati kahe võiduga ka treeneri ootused.

Vaata kõiki tulemusi.

Eesti paari alagrupimängud:

10.09 Tšuhnenkova/Tšuhnenkova - Corcoz/Milea 2:0 (21:18, 21:17)

11.09 Tšuhnenkova/Tšuhnenkova - Ozdemir/Ocal 2:0 (21:13, 21:17)

11.09 Everaert/Bekhuis - Tšuhnenkova/Tšuhnenkova 2:0 (21:6, 21:14)

Turniiri eel:

Treener Laos Lukase sõnul on algav EM endast kaks aastat vanematega mängivate neidude jaoks hea ettevalmistus U18 EMiks. "Terve suve saime korralikult treenida, alustasime koos viie paariga, kes omavahel ka konkureerisid. Lisaks trennidele osalesid Karolina ja Aljona ka naiste karikaetappidel. Kõik soovitu oleme saanud ära teha, ses osas olen igati rahul. Oli ka paar väikest tagasilööki, Karolina väänas hüppeliigest ja seetõttu jäi treeningutesse väike paus, ent nüüdseks on see paranenud. Ja eelmisel nädalal olid mõlemad paar päeva tõbised, aga usun, et see turniiril määravaks ei saa," rääkis Lukas ettevalmistusest.

"Pigem on see EM heaks ettevalmistuseks nende õige vanuseklassi ehk U18 EMiks, mis algab järgmisel nädalal. Seetõttu pole ma ka neile selleks turniiriks väga konkreetset eesmärki pannud. Ühe võidu võiks saada, see annaks positiivse noodi juurde, aga eks palju oleneb sellest, kes alagrupis vastasteks satuvad. Igal juhul saavad tüdrukud kolm head mängu," lisas Lukas.

Meeste arvestuses pidid EMil mängima ka Kaur Erik Kais ja Rasmus Meius, ent koroonaviiruse levikust tulenevate riskide tõttu nemad võistlustel ei osale.

Kommenteeri uudist

Tšuhnenkova - Tšuhnenkova ületasid U20 EMil treeneri ootused