03.03.202019:55
(Foto: skduo.ee)

Naiste Balti liiga põhiturniiril teiseks tulnud Tartu Ülikool/Bigbank mängis seejärel veerandfinaalis kahel korral üle Läti naiskonna Daugavpilsi VK miLATssi. Volley.ee palus enne otsustavaid mänge kommentaari peatreener Kristjan Kaisilt, uurides, milliste eesmärkidega finaalturniirile minnakse. 

2017. aastal pronks-, 2018. aastal kuld- ja eelmisel aastal hõbemedali saavutanud Tartu Ülikool/Bigbank kogus tänavu põhiturniiril 35 punkti, jäädes alla vaid TalTech/Tradehouse`ile, kes noppis parimana 45 punkti. Veerandfinaalseeria kahes mängus tartlannad miLATssile geimi ei loovutatud.

Juhendaja sõnul on finaalturniiril oodata tasavägiseid mänge. "Naiste Balti liiga tase on sel hooajal kindlasti tugevam ja ühtlasem kui eelmisel aastal. Finaalturniirile pääsesid minu hinnangul käimasoleva hooaja neli tugevaimat naiskonda, kuigi põhiturniiri lõpetas Kaunas viiendana. Turniiri favoriidiks on TalTech, kes on hooaja jooksul kaotanud vaid ühe mängu, teiste naiskondade omavaheliste mängude seis põhiturniiril oli 1:1," rääkis Kais. 

Peatreeneri sõnul saab nädalavahetusel otsustavaks see, kes on vaimselt tugevam. "Kuna finaalturniiril mängivad võistkonnad on tasemelt väga võrdsed, saab määravaks, kes enda mängu paremini käima saab ja vähem lihtvigu teeb. Kindlasti ei saa alahinnata ka vaimset valmisolekut turniiriks, sest võrdsete vastasseisus võib määravaks saada iga punkt," lisas juhendaja. 
 
Tartlannade poolel on kõik mängijad valmis võistkonda aitama. "Osad Tartu naiskonna mängijad on olnud kimpus erinevate väiksemate vigastustega, kuid algaval nädalavahetusel on loodetavasti kõik rivis ja valmis võistkonda aitama. Eelmisel nädalal andsime paljudele põhiraskust kandvatele mängijatele keha ja vaimu taastamiseks puhkust. Alates sellest nädalast on kõik mängijad taas võistkonna juures ja lihvime veel viimaseid detaile enne finaalturniiri," lõpetas Kais. 

Tartu Ülikool/Bigbanki ja Riia Võrkpallikooli vaheline poolfinaal saab laupäeval Jüri spordihoones alguse kell 15. Teises poolfinaalis on kell 18 vastamisi TalTech/Tradehouse ja TK Kaunas VDU. 

Kommenteeri uudist

TÜ/Bigbanki peatreener Kristjan Kais: otsustavaks saab vaimne valmisolek