Venemaa meister Kemerovo Kuzbass (foto: cev.lu)

Kolmapäeva õhtul peetud Venemaa tšempionadi viimane finaalmäng Kaasani Zeniidi ja Kemerovo Kuzbassi vahel lõppes 3:1 Kuzbassi kasuks. Mängiti Kaasanis. Enne seda oli Kuzbass võitnud võõrsil 3:0 ja 3:1 ning kaotanud kodus 0:3. Lõppskoor niisiis kolm-üks Tatarstani klubi kasuks.

Niisugune lõpptulemus reastub muidugi suurüllatuste kilda. Zeniit on sel hooajal näidanud, et teda võib pidada maailma parimaks meeskonnaks, Kuzbassil polnud ühtegi kaalukat medalit. Mängupilt muutus, kui peareeneriks kutsuti 43-aastane Soome koondise peatreener Tuomas Sammelvuo, kelle käe all lõpetas Kuzbass möödunud hooaja neljandana. Vene autoriteedid tunnustasid soomlast, tema taktikavaistu, mängijate füüsilist tugevust, eelkõige võimet võita tasavägiseid geimilõppe. Ja seda meestega, keda suureks täheks nimetada ei saa. 

Sammelvuo tunnistas vene pressile, et ei taju veel suursaavutuse kaalukust. "Mängisime viimast finaalmängu nagu kõiki eelmisi, olles valmis igas episoodis lõpuni võitlema, eriti vastuvõtul ja kaitses. Edu tõi meeskondlik esitus."

Viimases mängus aeti läbi Poletajevita, kellel polnud parim päev. Ka liidri panuseta sudeti Kaasani meeskonda võita. Tuomas Sammalvuo on Vene võrkpallis praegu kõrgelt koteeritud mees.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ВК Кузбасс (@kuzbassvolley) on May 8, 2019 at 10:35am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ВК Кузбасс (@kuzbassvolley) on May 8, 2019 at 12:27pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ВК Кузбасс (@kuzbassvolley) on May 8, 2019 at 11:04pm PDT

Kommenteeri uudist

Tuomas Sammelvuo triumf Siberimaal