21.12.201813:20

Poolas Oleckos toimunud Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni EEVZA meistrivõistlused pronksiga lõpetanud Eesti U14 tüdrukute koondise peatreener Anatoli Kuprijanovitš sõnas turniiri kokkuvõtteks, et mängijate töömoraal on kõrge ning tänu aastaringsele tööle ja klubide treeneritele suudeti selline tulemus saavutada.

Pronksimatšis said Eesti tüdrukud kindla 3:0 (25:14, 25:17, 25:12) võidu Ukraina eakaaslaste üle. Peatreener Anatoli Kuprijanovitši rääkis, et kolmas koht üllatas nii teda ennast kui paljusid kõrvalseisjaid. „Viimastel aastatel on levinud jutt, et tüdrukutega pole võimalik koondiste tasemel tulemusi saavutada. Aga on võimalik, kui palju tööd teha. Ja siis tuleb ka tulemus. Oma töö tegime ära nii meie koondise juures koos abitreener Kaisa Kirikaliga, aga ka klubide juures töötavad treenerid ja muidugi tüdrukud olid väga tublid ja suure sooviga võrkpalli mängida,“ sõnas juhendaja alustuseks ja analüüsis aasta läbi kestnud protsessi.

„Eesti treenerid ei saa valida, keda nad treenivad, tegeletakse kõikide lastega, kes treeningutele tulevad. Ja sellest saigi mõnes mõttes meie koondise trump. Suutsime leida lapsed, kes on nutikad, mõtlemisvõimelised ja kelle me suutsime panna liikuma ja mõtlema, mängima. Hoidsime koondislastel silma peal läbi terve aasta, iga mängija vaatasime eraldi üle mitmetel erinevatel turniiridel. Lisaks suhtlesime tihedalt klubide treeneritega, kes iseloomustasid oma lapsi detailideni. Seetõttu teadsime me koondises väga täpselt, millised mängijad meil kasutada on. Meil on Baltikumis parim ABC ja see on klubide hea töö. Nii saime ka füüsiliselt tugevamate vastu oma tugevused maksma panna,“ kirjeldas juhendaja.

Lisaks kasutasid koondise treenerid sparringupartneritena vanemaid tüdrukuid, mis osutus suurepäraseks otsuseks. „Minu enda klubi tüdrukud olid meil laagrites abis, see oli julge otsus, ent tasus enda ära. See idee tuli treener Tarmo Rahuojalt. Me pole Poola, kus on igal klubil ja koondisel viis treenerit ühel vanusel, pidime leidma teise tee. Nad olid hea meelega noorematele abiks harjutuste tegemisel ja saime seetõttu tõsta koormust, näiteks pallipuudete arvu 3-4-kordselt. Noored arenesid selle läbi kiiremini ja ka tulemused läksid aina paremaks,“ kinnitas Kuprijanovitš. „Lisaks jälgisin palju Toomas Jasmini ja Raigo Tatriku tööd vanemate noormeeste koondisega, ka nemad on suutnud pikemate ja võimsamate vastaste vastu oma trumbid välja tuua.“

Peatreener kiitis noori mängijaid, öeldes, et koondises valitseb suurepärane sisekliima ja distsipliin. „Näiteks tegime igal hommikul hommikuvõimlemist, et toonust hoida. Lõpus kiusas kõiki põhimängijaid meeletu väsimus, pronksimängus andsid suure panuse vahetusmängijad, kes tegid oma töö suurepäraselt ära. Suured koormused on sellisel turniiril nii noortele rasked taluda, ka Poola mängijad olid psühholoogiliselt väga kurnatud turniiri lõpus. Alagrupid olid üsna ebavõrdsed, meie grupp oli väga tasavägine, ent saime väga tugevaid mänge, mis tulevikus kindlasti karastuseks on.“

Tänu 3. kohale pääses Eesti ka kevadel mängima Euroopa meistrivõistluste valiksarja teise ringi. „Vastased alles selguvad, aga ootan põnevusega. Stardiks on EEVZA kolmas koht väga hea ja meil on nüüd aega valikmängudeks valmistuda. Tahan tänada oma abilisi koondises: abitreener Kaisat, mänedžer/statistik Laura Rogenbaumi, füsioterapeut Marjaana Raudmäed ja kõiki klubide treenereid, kellega me ka turniiri käigus tihedas suhtluses olime. Soovin kõigile kauneid pühi ja ootan uusi väljakutseid!“ lisas peatreener.

Loe turniiri kokkuvõtet!

Eesti U14 koondise koosseis Poolas: Lisette Loos, Sonja Siimson, Stefi Siht, Häli Vahula, Janelle Leenurm, Kadri Kangro, Lisandra Pekkenen, Mirjam Kurik, Maria Saaron, Elina Lebedeva, Merilin Parts, Salme Adeele Hollas. Peatreener Anatoli Kuprijanovitš, abitreener Kaisa Kirikal, mänedžer Laura Rogenbaum, füsioterapeut Marjaana Raudmäe.

Kommenteeri uudist

U14 koondise peatreener Kuprijanovitš: kui palju tööd teha, tuleb ka tulemus