24.11.201815:35

Eestu U16 neidude koondis osales Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni EEVZA meistrivõistlustel Ukrainas Zaporižžjas ja teenis turniiri viimasel päeval oma esimese võidu.

Laupäeval kohtus Eesti Aserbaidžaaniga, kel sarnaselt Eestile oli seni võiduarve avamata. Mängu suutsid võita meie neiud, võites 3:0 (25:10, 25:14, 25:12). Kokkuvõttes sai Eesti turniiril neljanda koha. Võitis Valgevene Ukraina ja Poola ees. Vaata detailset tabeliseisu!

Reedel olid meie neidude vastaseks Poola eakaaslased ning vastu tuli võtta 0:3 (10:25, 15:25, 18:25) kaotus.

Avapäeval pidas Eesti esindus kaks kohtumist ja võiduarvet avad ei suudetud. Esmalt saadi 0:3 (16:22, 22:25, 19:25) kaotus Valgevene eakaaslastelt ning päeva teises kohtumises jäädi 0:3 (22:25 10:25 11:25) alla Ukrainale.

Vaata kõiki tulemusi!

Turniiri eel:

Peatreener Peeter Vahtra sõnul on EEVZA mitmele koondislasele esimene sel tasemel jõuproov. "EEVZA tase on korralik, Venemaa Ukrainas toimuvatel võistlustel küll poliitilistel põhjustel ei osale, ent Ukraina, Poola ja Valgevene koondised on alati kvaliteetsed ja tugevad. Mina loodan tüdrukutelt võitluslikku mängu ja iga võidetud punkt õpetab midagi. Osade mängijate jaoks on see esimene sel tasemel võistlus," sõnas juhendaja. "Põdeda pole midagi, tuleb minna ja panna! Sisekliima on meil väga hea ja tüdrukud ootavad mänge. See koondis on tuleviku osas ka üsna perspektiivikas, meil on Eesti mõistes päris pikki mängijaid mitu," lisas juhendaja.

U16 neidude koondise koosseis: Brittany Tool, Kätriin Põld, Marily Lass, Eva Liisa Kuivonen, Karolina Kibbermann, Helen Roman, Ragne Rahuoja, Maren Mõrd, Ave Kuusk, Kaili Laanemets, Anni-Ly Abel, Laura Kaur, Liisbet Pill, Anu Talvar. Peatreener Peeter Vahtra, abitreener Margit Keerutaja, mänedžer Margit Keerutaja.

 

Kommenteeri uudist

U16 koondis alistas EEVZA meistrivõistlustel Aserbaidžaani