Eesti U16 neidude koondis mängis 25.-28. aprillil Euroopa meistrivõistluste valiksarja teise ringi turniiril Ukrainas Zaporožjes. Eesti naiskond kuulus D-alagruppi koos võõrustajate, Prantsusmaa ja Austriaga. Eesti lõpetas turniiril 1 võidu ja 2 kaotusega ning finaalturniirile ei pääsenud. Viiest alagrupist pääseb finaalturniirile iga alagrupi võitja.
Viimases kohtumises mindi vastamisi Prantsusmaa koondisega ning vastasseisust väljus 3:0 (25:22, 25:21, 25:21) võiduga Prantsusmaa. Eesti koondise resultatiivseim oli 11 punktiga (+6) Salme Adeele Hollas, Sonja Siimson lisas 8 punkti (+2) ja Elina Lebedeva 7 punkti (+1). Meie naiskonna vastuvõtt oli 28%, rünnak 27%, blokipunkte teeniti 5, servipunkte 4 (eksiti 12 pallingul). Prantslannade poolel tõi Vaiteani Vaki 15 silma (+9), Prantsusmaa vastuvõtt oli 36%, rünnakuid lahendati 29-protsendiliselt, sulustamisega teeniti 5 ja serviga 7 punkti (servivigu tehti 11).
Eesti teenis alagrupis 3 punkti, mis andis neljanda koha. Prantsusmaa võitis grupi täisedu 9 punktiga ja tagas koha finaalturniirile. Austria oli 3 punktiga teine, Ukraina samuti 3 punktiga kolmas.
Vaata täielikku ajakava, live-skoori, tulemusi ja tabeliseise!
Turniiri teisel päeval olid vastaseks Austria eakaaslased. Eestlannad ei saanud algul kuidagi oma mängu käima ning kaotasid kaks esimest geimi kindlalt, jäädes seega 0:2 kaotusseisu. Kolm järgnevat vaatust keerati aga enda kasuks ja teeniti 3:2 (19:25, 13:25, 25:17, 31:29, 15:13) võit. Kolmandas geimis tegutses otsustavalt Sonja Siimson, neljandas vedasid koondise 8-punktilisest kaotusseisust välja Lisandra Pekkeneni head servid ja Salme Adeele Hollase rünnakud. Viies geim kulges punkt-punktis ja erinevalt eilsest viiegeimilisest lahingust Ukrainaga suutsid seekord kindlamini tegutseda eestlannad.
Eesti edukaim oli täna 24 punkti (+14) toonud Salme Adeele Hollas, Sonja Siimson lisas 12 punkti (+1) ja Elina Lebedeva 8 (+2) silma. Eesti vastuvõtt oli 36%, rünnakuid lahendati 38-protsendiliselt, blokiga saadi 7 ja serviga 5 punkti ning eksiti 12 pallingul. Austria poolel oli edukaim 27 punkti (+22) toonud Marie-Kristin Bruckner. Austria vastuvõtt oli samuti 36% ja rünnakuprotsent oli samuti sama - 38. Blokist saadi 3 punkti ja servil löödi 16 ässa (eksiti 15 servil).
Avapäeval oli meie koondise vastaseks Ukraina ja võitja selgitamiseks läks tarvis viit geimi. Esimene vaatus lõppes Ukraina 25:21 võiduga, teise geimi võitis Eesti 25:19 ja kolmanda 25:21. Neljandas jäi 25:16 peale Ukraina ja otsustavas vaatuses olid tulemusega 15:13 paremad ukrainlannad. Vaata statistikat. Peatreener Anatoli Kuprijanovitš tõdes, et kätte maksid enda valed otsused. "Otsustavatel hetkedel tegime ise halbu lahendusi ja võtsime vastu valesid otsuseid. Põrusime närvidega," kommenteeris juhendaja.
Eesti resultatiivseimana kogus Salme Adeele Hollas 22 punkti (+13), Elina Lebedeva ja Lisandra Pekkenen lisasid kumbki 12 punkti (efektiivsus vastavalt +7 ja +11) ning 11 punkti (-5) tõi Sonja Siimson. Eesti vastuvõtt oli 38%, rünnak 36%, blokipunkte saadi 10 (4 sulustamist sai kirja Pekkenen) ja servil löödi 10 ässa (4 ässa lõi Hollas, Maria Saaron lisas 3 ässa) ja eksiti 16 pallingul. Ukraina poolel tõi Anastasiia Nikolnikova 17 punkti (+14). Ukrainlannade vastuvõtt oli 28%, rünnakuid lahendati 39-protsendiliselt, blokipunkte kogunes 3, servipunkte 9 (5 viga).
Eesti mängude ajakava ja tulemused:
25.04 kell 15.00 Eesti – Ukraina 2:3
26.04 kell 15.00 Austria – Eesti 2:3
28.04 kell 15.00 Prantsusmaa – Eesti 3:0
Eesti U16 koondise koosseis: Salme Adeele Hollas, Kadri Kangro, Mirjam Kurik, Elina Lebedeva, Janelle Leenurm, Lisette Loos, Merilin Parts, Lisandra Pekkenen, Maria Saaron, Stefi Siht, Sonja Siimson, Häli Vahula. Peatreener Anatoli Kuprijanovitš, abitreener Kaisa Kirikal, mänedžer Laura Rogenbaum, füsioterapeut Marjaana Raudmäe.
Turniiei eel:
Naiskond viibis enne ärasõitu kolmepäevases laagris ja peatreener Anatoli Kuprijanovitš on turniiri eel positiivselt meelestatud. „Tüdrukud on natuke kurnatud pärast pikka hooaega, aga terved ja tublid. Laagri viimasel päeval mängisime Tallinna Ülikooli naiskonnaga ja oli väga hea kontrollmäng. Olen hetkeseisuga rahul,“ rääkis juhendaja võistkonna seisust.
Vastaste osas on korralik eeltöö tehtud ja treener loodab kõikidele vastastele vastu hakata. „Ukrainaga mängisime viimati EEVZA turniiril, kus nad meile kaotasid ja olen kindel, et see neile eriti ei meeldinud ning ju nad on nüüd korralikult trenni teinud. Austria oli oma tsooniturniiril kuues (võistkonnad kvalifitseerusid valiksarja teise ringi oma regioonide tsooniturniiride kaudu, Eesti sai Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni EEVZA turniiril kolmanda koha-toim), aga see ei tähenda, et nad oleksid nõrgad või me neid pelgalt seetõttu võitma peaksime. Prantsusmaa on favoriit, nemad said oma tsoonis teise koha. Aga oleme videosid vaadanud ja prantslannade oskustest ja taktikast on pilt ees. Ka treeningutel oleme kindlaid asju harjutanud, millest võiks prantslannade vastu kasu olla. Meie üldine mängutase lubab loota, et me pole sel turniiril autsaiderid,“ kommenteeris juhendaja vastaseid. „Palju sõltub sellest, kas tüdrukud suudavad rasketel hetkedel rahu säilitada ja pinget taluda. Loodan, et meie põhjarahva rahulik olek tuleb emotsionaalsete prantslannade vastu kasuks. Teeme kõik endast oleneva, et selle koondise suvi pikeneks,“ lisas Kuprijanovitš.
Kommenteeri uudist