30.04.201918:25
U16 neiud Ukrainas valikturniiril. Foto: cev

Eesti U16 neidude koondis teenis Euroopa meistrivõistluste valiksarja teise ringi turniiril Ukrainas ühe võidu ja kaks kaotust ning finaalturniirile ei pääsenud. D-alagrupis saadi „surnud ringiga“ neljas koht. Peatreener Anatoli Kuprijanovitš analüüsis koos koondise taustajõududega turniiri põhjalikult ja tõi välja suurimad murekohad, mida tulevikus parandada püütakse.

Avamängus jäädi 2:3 alla Ukrainale, seejärel alistati 3:2 Austria ning viimases kohtumises kaotati 0:3 Prantsusmaale. Prantsusmaa võitis alagrupi täiseduga, ülejäänud kolm naiskonda teenisid kõik 3 punkti.

Eesti koondise peatreener Anatoli Kuprijanovitš tõdes, et turniiri eel välja käidud uskumised ja ka kartused leidsid kinnitust. „Nagu turniiri eel ütlesin, täpselt nii oligi: Ukraina oli väga hästi valmistunud, et meile EEVZA-l saadud kaotuse eest kätte maksta, Austria oli samuti tugev ja see tsooniturniiri kuues koht ei mänginud mingit rolli. Jääme üldfüüsiliselt vastasele alla, eriti tuli see välja viiegeimilistes mängudes, kus me lihtsalt ei suuda kiire tempoga kaasa minna ja mängu lõpud vajuvad ära,“ selgitas juhendaja, lisades, et peamine probleem on siiski psüühikas. „Meie põhjamaine rahulikkus seal kasuks ei tulnud ja võib öelda, et närvid vedasid alt, olime psüühikaga suures hädas. Prantslannad olid ses osas väga rahulikud, Ukraina sai koduseintelt tuge. Võitlust oli igas mängus ja samas oli ka palju arusaamatuid hetki.“

Koos koondise taustajõududega (abitreener Kaisa Kirikal, mänedžer/statistik Laura Rogenbaum, füsioterapeut Marjaana Raudmäe) analüüsis Kuprijanovitš turniiri ja hetkeolukorda põhjalikult. Kui enne turniiri peeti kolmepäevane laager, siis ses osas tahetakse tulevikus muudatusi. „Teiste võistkondadega suheldes saime targemaks, et sellel tasemel tehakse kahe nädala pikkuseid laagreid pluss mitmeid kontrollmänge teiste koondistega. Kuna meil oli väga hea ettevalmistus suvel ja sügisel, siis saatis meid ka edu Balti karikal ja EEVZA-l. Jaanuarist edasi tiheda võistlusgraafiku tõttu ei olnud lihtsalt võimalust rohkem koondisega tööd teha, aga kui me soovime edukalt mängida selliste koondiste vastu edaspidi ja sellisel tasemel nagu Prantsusmaa ja Ukraina, siis me oleme sunnitud arvestama sellega, et ettevalmistusprotsess peab olema oluliselt pikem ja põhjalikum. Katsume omalt poolt kõik selleks teha, et need võimalused luua,“ analüüsisid treenerid koos abilistega ja ootavad ses osas vastutulekut ka klubide treeneritelt.

Kindlasti tuleb parandada mängijate üldfüüsilist ettevalmistust, korrastada toitumist ja teha rohkem individuaalselt lisatööd. „Rääkisime mängijatega ka individuaalselt ning kõik said kätte kindlad ülesanded toitumise osas. Samuti said mängijad ÜKE kava, mida 3-4 korda nädalas pärast trenni teha, ses osas ootame samuti koostööd ja abi klubide treeneritelt,“ ütles Kuprijanovitš.

Mõistagi nägid treenerid turniiril ka positiivset: „Meie treeneritena ei näe seda tulemust kui põrumist. Pigem mõtleme sellele, et meiesugune väike riik suutis mängida Ukrainaga ja Austriaga täiesti võrdne võrdsega ja samamoodi saime ka Prantsusmaa põhikoosseisu vastu mängides igas geimis üle 20 punkti. Prantsusmaa treener proovis küll välja võtta põhikoosseisu mängijaid, kuid oli sunnitud nad kuue punkti möödudes jälle sisse vahetama.“

Eesti U16 koondise koosseis valikturniiril: Salme Adeele Hollas, Kadri Kangro, Mirjam Kurik, Elina Lebedeva, Janelle Leenurm, Lisette Loos, Merilin Parts, Lisandra Pekkenen, Maria Saaron, Stefi Siht, Sonja Siimson, Häli Vahula. Peatreener Anatoli Kuprijanovitš, abitreener Kaisa Kirikal, mänedžer Laura Rogenbaum, füsioterapeut Marjaana Raudmäe.

Suveks on koondisel planeeritud kaks suvist laagrit, esimene toimub 25.-30. juuni Säreveres ja teine 26.-31. augustil Pärnus.

Kommenteeri uudist

U16 koondise peatreener Kuprijanovitš EM-valikturniirist: oli võitlust, aga ka palju arusaamatuid hetki