21.11.201813:05

Eesti U16 neidude ja U17 noormeeste koondised osalevad käesoleva nädala lõpus Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni EEVZA meistrivõistlustel. U17 noormehed mängivad Tallinnas, Lilleküla Gümnaasiumis, neiud Ukrainas, Zaporižžjas.

Noormeeste koondise vastaseks on kodusel turniiril Venemaa, Valgevene, Poola, Ukraina ja Aserbaidžaani eakaaslased. Peatreener Toomas Jasmin loodab kodupublikule pakkuda kõva võitlust. „Suuri lootusi pole ma seadnud, siis pole ka pettumust. Läheme kindlasti kõigile vastastele lahingut andma, niisama ei taha midagi kellelegi kinkida. Varasemad kohtumised nende koondiste vastu on kõik olnud tasavägised, seega usun, et võib kõike juhtuda ja hea õnne korral võime võita, samas võime ka viimastele kohtadele jääda. Kuna see on selle koondise viimane suur turniir, siis loodan, et ka poisid saavad sellest aru ning annavad endast maksimumi,“ sõnas juhendaja.

Favoriidiks peab Jasmin Venemaa ja Valgevene koondiseid. „Poola pole selle vanusega veel EMile peale saanud, nemad peaks olema meie tasemel võistkond, Valgevene ja Venemaa on finaalturniiril mänginud.“ Eesti edu pandiks peaks peatreeneri sõnul olema meeskondlik tegutsemine ja hea servi astuvõtt. „Meie mäng sõltub palju sellest, kuidas me servi kätte saame. Kui selle korras suudame hoida, siis ründajaid meil jagub, kes pallid maha löövad,“ lisas Jasmin.

Turniiri avapäeval, reedel peab Eesti kaks kohtumist: kell 12.30 Aserbaidžaaniga ja kell 17.30 Ukrainaga. Laupäeval kell 17.30 minnakse vastamisi Poolaga ja pühapäeval kell 12.30 mängitakse Venemaaga ning kell 17.30 Valgevenega. Vaata tulemusi!

U17 noormeeste koondise koosseis: Märt Tammearu, Ivory Õuekallas, Timo Ander Lõhmus, Tony Tammiksaar, Allar Keskülla, Rasmus Meius, Rauno Haidla, Robin Alba, Richard Voogel, Mattias Rahuoja, Sander Palang, Marx Aru, Markus Maila, German Tepner. Peatreener Toomas Jasmin, abitreenerid Raigo Tatrik ja Raul Reiter, mänedžer Mihkel Sagar.

Neidude koondise vastaseks on Ukrainas peetaval turniiril Ukraina, Valgevene, Poola ja Aserbaidžaan. Eesti koondise esimene mäng toimub neljapäeval kell 15.00 Valgevene vastu, kell 19.00 mängitakse Ukrainaga. Reedel kell 16.00 kohtub Eesti Poolaga ja laupäeval kell 16.00 Aserbaidžaaniga. Vaata tulemusi!

Peatreener Peeter Vahtra sõnul on EEVZA mitmele koondislasele esimene sel tasemel jõuproov. "EEVZA tase on korralik, Venemaa Ukrainas toimuvatel võistlustel küll poliitilistel põhjustel ei osale, ent Ukraina, Poola ja Valgevene koondised on alati kvaliteetsed ja tugevad. Mina loodan tüdrukutelt võitluslikku mängu ja iga võidetud punkt õpetab midagi. Osade mängijate jaoks on see esimene sel tasemel võistlus," sõnas juhendaja. "Põdeda pole midagi, tuleb minna ja panna! Sisekliima on meil väga hea ja tüdrukud ootavad mänge. See koondis on tuleviku osas ka üsna perspektiivikas, meil on Eesti mõistes päris pikki mängijaid mitu," lisas juhendaja.

U16 neidude koondise koosseis: Brittany Tool, Kätriin Põld, Marily Lass, Eva Liisa Kuivonen, Karolina Kibbermann, Helen Roman, Ragne Rahuoja, Maren Mõrd, Ave Kuusk, Kaili Laanemets, Anni-Ly Abel, Laura Kaur, Liisbet Pill, Anu Talvar. Peatreener Peeter Vahtra, abitreener Margit Keerutaja, mänedžer Margit Keerutaja.

Kommenteeri uudist

U17 ja U16 koondised osalevad EEVZA meistrivõistlustel Eestis ja Ukrainas