26.04.201919:00

Eesti U17 noormeeste koondis lõpetas Rumeenias Ploiestis toimunud Euroopa meistrivõistluste valiksarja teise ringi turniiri D-alagrupis ühe võiduga. Finaalturniirile pääsesid viie alagrupi võitjad ja parim teise koha meeskond.

Turniiri viimasel päeval teeniti esimene võit, kui 3:0 (25:23, 28:26, 25:17) alistati Taani eakaaslased. Eesti poolel tõid nii Christopher Tamberg kui Richard Murak 9 punkti (efektiivsus vastavalt +5 ja +4), Remo Torn lisas 6 punkti (+5). Eesti meeskonna vastuvõtuprotsent oli 44, rünnakuprotsent 55, blokipunkte teeniti 6, servipunkte 7 (eksiti 9 pallingul). Taani meeskonna resultatiivseim oli 13 punktiga (-1) Marius Stenmann Hansen, Taani vastuvõtt oli 54%, rünnakuid lahendati 45-protsendiliselt, blokipunkte kogunes 3, servipunkte 6 (vigu tehti pallingul 25).

Eesti sai D-alagrupis 3 punktiga kolmanda koha, esimeseks tuli 8 punkti kogunud Rumeenia, 7 pukti teenis Sloveenia meeskond, Taanil jäi punktiarve avamata.

Vaata täielikku ajakava, live-skoori, tulemusi ja tabeliseise!

Turniiri teises kohtumises läks Eesti neljapäeval vastamisi Sloveeniaga ning sarnaselt avamängule Rumeeniaga tuli vastu tuli võtta 1:3 (18:25, 28:30, 25:23, 16:25) kaotus. Eesti meeskonna kasuks tõi Richard Murak 14 punkti (+6), 11 punkti kanti nii Jasper Lausi kui Remo Torni arvele (efektiivsus vastavalt +11 ja +16). Eesti vastuvõtuprotsent oli 51, rünnakuid lahendati 43-protsendiliselt, blokipunkte saadi 4 ja servipunkte 5 (3 ässa lõi Torn), eksiti 16 pallingul. Sloveenia edukaim oli 31 punktiga (+23) Rok Bracko, Sloveenia vastuvõtt oli 56%, rünnak 48%, blokiga saadi 5 punkti, servil löödi 12 ässa ja eksiti 22 pallingul.

Avamängus mindi vastamisi Rumeeniaga ja Eesti pidid tunnistama vastase 3:1 (25:20, 22:25, 25:23, 25:19) paremust. Eesti meeskond jäi Rumeeniale alla pea igas statistilises elemendis: Rumeenia vastuvõtt oli 41%, Eestil 34%, rünnak Rumeenial 47%, meil 42%, blokiga said rumeenlased 14 punkti Eesti 4 vastu, servil lõi Rumeenia 9 ässa, Eesti lõi 2 ässa enam. Võitjate resultatiivseimana tõi Alin-Florin Ian 26 punkti (+18). Eesti edukaim oli 20 punktiga (+12) Christopher Tamberg, Remo Torn lisas 14 punkti (+9), 11 punkti (+1) kanti Jasper Lausi arvele. Teises D-alagrupi mängus alistas Sloveenia 3:0 Taani.

Eesti mängude tulemused:

24.04  Rumeenia – Eesti 3:1

25.04  Eesti – Sloveenia 1:3

26.04  Taani – Eesti 0:3

Eesti U17 koondise koosseis: Rene Dapon, Jasper Frey, Jasper Laus, Kaspar Lest, Richard Murak, Krister Oun, Egert Roodi, Christopher Tamberg, Kaur Tora, Remo Torn, Karl Vilpuu, Martin Voit. Peatreener Argo Meresaar, abitreener Marko Vantsi, mänedžer/statistik Mihkel Sagar.

Turniiri eel:

Eesti koondis osales valikmängudeks valmistudes märtsi lõpus ka ühel rahvusvahelisel turniiril Daugavpilsis, kus saadi esikoht. Vastasteks olid Läti koondis ning Daugavpilsi, Pihkva ja Grodno klubid. Koondise peatreener Argo Meresaar sõnas, et turniir täitis oma eesmärki. „Saime heal tasemel mänge ja turniir oli paras proovikivi. Nüüd olime veel kolm päeva laagris ja mängisime ka korra Selveri vanemate poiste vastu,“ kirjeldas peatreener ettevalmistust.

Juhendaja sõnul ootab ta meeskonnalt treenerite juhiste täitmist ja võitlust iga palli eest. „Ma ootan kõige enam, et nad viiksid minu ja Marko (abitreener Marko Vantsi) mõtted ellu, siis oleks juba hästi. Peame kindlasti ka riske võtma ja kiiremini mängima. Oma asjad tuleb korrektselt ära teha, siis vaatame edasi. Füüsiliselt oleme väiksemad, seega tuleb leida mingid muud eelised,“ rääkis juhendaja ja lisas, et leidis mõtteainet ka äsja lõppenud meeste Eesti meistrivõistluste finaalseeriast. „Finaali näitel panin poistele südamele, et nad oleksid julgelt emotsionaalsed, võitleksid ühise asja eest ja tegutseksid meeskondlikult. Tuleksid kokku ja toetaksid üksteist, siis on parem mängida, kui tunned, et sul on kõrval kaaslased, kes toetavad,“ rääkis Meresaar.

Vastaste kohta pole treeneritel veel palju infot. „Statistik Mihkel Sagar teeb meile videote põhjal täpsema ülevaate, siis saame parema pildi ette, kellega tegu. Sloveenia peaks olema väga heal tasemel võistkond. Raske saab kindlasti olema, aga igal juhul saame me sealt tulevikuks ülimalt vajaliku karastuse,“ lisas peatreener.

Kommenteeri uudist

U17 noormehed lõpetasid EM-valikturniiri võiduga Taani üle