14.01.202012:30
Eesti U20 koondis mängus Kosovoga. Foto: cev.eu

Eesti noormeeste U20 koondis alistas Kosovos toimunud Euroopa meistrivõistluste valikturniiri esimeses ringis mõlemad alagrupivastased ning tagas sellega pääsu teise ringi. Peatreener Toomas Jasmin võttis turniiri kokku.

Eesti alagrupivastaseks olid Kosovo ja Šveits, Kosovost saadi jagu 3:0, Šveitsi eakaaslased alistati 3:1. Teise grupi võitis Küpros, aprilli lõpus ja mai alguses toimuvale järgmis ringi turniirile pääses parima teise koha saajana ka Šveits.

Eesti koondise peatreener Toomas Jasmin oli esimeses ringis kindlaks eesmärgiks seadnud edasipääsu, mis ka läbi väikeste raskuste saavutati. "Hea oli, et Kosovo mäng oli esimene, saime veidi kergema vastase ja nii-öelda sisse elada. Nendega probleeme ei tekkinud ja sain kõigile mänguaega jagada. Šveitsi vastu alustasime hästi, juhtisime 12:6, ent siis hakkasid lihtsad vead sisse tulema ja selle geimi me lõpuks kaotasime. Teises olime samuti hädas, 15:20 kaotusseisust saime aga lõpuks nagu punni pealt ja suutsime selle geimi enda kasuks pöörata. See oli ka murdehetk, kolmas ning neljas geim olid juba kindlalt meie dikteerida," võttis juhendaja mängud kokku.

Treener tõdes, et vaid kolmepäevase ettevalmistuse pealt ei oodanudki ta ideaalset kokkumängu. "Väga ilusat mängu nõuda ei saanud tõesti, sest olime koos vaid kolm päeva. Aga eesmärk sai täidetud - kas ilusa või koleda mänguga, aga edasi tahtsime saada. Kokkuvõttes võib mängijatega rahule jääda, töö sai tehtud. Kui teise ringi mängudele mõelda, siis on isegi hea, et esimest ringi ka mängima pidime, saime veidi tunnetust. Ka kevadel saame vaid kolm päeva koos treenida, sest mitmed põhimehed on juba meeste liigas tegusid tegemas ja liigamängud käivad," lisas Jasmin.

Noormeeste U20 koondise koosseis: Richard Voogel, Märt Tammearu, Rasmus Meius, Timo Ander Lõhmus, Markus Maila, Tony Tammiksaar, Allar Keskülla, Sander Palang, Marx Aru, Remo Torn, Rauno Haidla, Kaur Erik Kais. Peatreener Toomas Jasmin, abitreenerid Raigo Tatrik ja Raul Reiter, statistik/mänedžer Mihkel Sagar.

Kommenteeri uudist

U20 koondise peatreener Toomas Jasmin: mängupilt polnud ideaalne, ent eesmärk sai täidetud