16.07.201719:05

Koduse rannavolle karikasarja neljandal etapil triumfeerisid meeste seas Mihkel Tanila ja Kaspar Pomerants ning naistes Kadri Leiten ja Kristi Vink.

Värska Vesi Cup nime kandev osavõistlus algas teisel päeval kohe üllatusega, kui veerandfinaalis kukutasid Dmitri Korotkov ja Rauno Tamme 2:1 (21:17, 19:21, 15:12) paremusega konkurentsist Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare. Naiste seas langesid samas faasis Kristi Nõlvak ja Mari-Liis Graumann, kes jäid 1:2 (21:16, 12:21, 13:15) alla Liina Kaisile ja Kadi Mägile. Järgmine suurüllatus sündis naiste poolfinaalis, kus sarja üldarvestuse suveräänsed liidrid Heleene Hollas ja Liisa Soomets, kes võitsid avaetapi ja olid kahel järgmisel teisel, kaotasid 16:21 ja 12:21 Kadri Leitenile ja Kristi Vingile.

Viimaste võidumarss jätkus ka finaalis, kus nad alistasid 16:21 kaotatud avageimi järel 21:19, 15:11 samuti suurepärase turniiri teinud õed Liis ja Kadi Kullerkannu. Otsustavas geimis haarasid Leiten ja Vink kiire 9:3 algedu ja kuigi rahvusnaiskonda kuuluvad õed trimmisid selle 7:9 peale, oli neil omakorda otsustav vastukäik varuks.

Meeste seas jõudsid Tanila ja Pomerantsi kõrval finaali Korotkov ja Tamme. Samad paarid olid vastamisi ka alagrupifaasis, kus Tanila ja Pomerants jäid peale 21:19, 21:12. Finaalis sammuti alguses võrdselt, ent avageimi lõpetasid Korotkov ja Tamme võimsalt ja pälvisid 21:15 võidu. Teises geimis jäid nad küll 9:14, 11:16 taha, ent suutsid kaotusseisu kahel korral ühele punktile vähendada. Lõpus hoidsid Tanila ja Pomerants oma rünnakut ja lõpetasid geimi 21:19 paremusega. Kolmandas spurtisid hilisemad tšempionid ette 9:6 ning noppisid 15:10 võidugeimi kolm viimast punkti Tanila blokiga. „Me polnud Korotkovi ja Tammet enne Paide turniiri kordagi võitnud ja nüüd suutsime seda kaks korda järjest,” sai võidurõõmus Tanila hõisata. „Super tulemus. Täna oli meie päev. Näitasime, et tuleb oma vigadest üle olla ja küll oma mäng kunagi ikka käima läheb,” lisas Pomerants. Suutsid mehed ju oma kasuks kallutada ka ülimalt tulise poolfinaali, kus Aleksei Povjakel ja Maksim Petrovi vastu kaotati avageim 22:24, ent järgmised võideti 21:18 ja 20:18.

Ühtlasi oli Paide triumf Pomerantsile ja Tanilale magusaks triumfiks enne jaanipäeva Võrus toimunud teise etapi finaalikaotuse eest (pildil), kus otsustavas geimis tuli lõunanaabrite paari Abolins/Vilde 15:13 paremust tunnistada.

Pronksikohtumistes olid võidukad Povjakel/Petrov ja Hollas/Soomets. Kõiki meesteturniiri tulemusi saab vaadata SIIT ja naiste omi SIIT.

Karikasari jätkub kahe nädala pärast Võsul toimuva Sportlandi rannakuninga ja –kuninganna nime kandva etapiga.