07.08.202020:25
Rahvusmeeskond kontrollmängus Lätiga. Foto: Gertrud Alatare

Eesti meeste koondis pidas teise kontrollkohtumise Lätiga, kus mõlemad meeskonnad andsid mänguaega vahetusmeestele. 3:0 (25:23, 25:17, 25:20) võidu teenis Eesti. Peeti ka kaks lisageimi, neljandas olid 25:17 paremad eestlased ja viienda võitsid lätlased 20:18. Laupäeval kell 16.00 toimub rahvusmeeskonna selle suve viimane kohtumine, kus vastaseks taas Läti. Publikut saali ei lubata, otsepilti näitab Postimees.

Eesti algkoosseis: Markkus Keel, Taavi Nõmmistu, Albert Hurt, Stefan Kaibald, Alex Saaremaa, Mart Naaber, libero Johan Vahter.

Läti algkoosseis: Edvins Skruders, Kristaps Platacs, Edvarts Buivids, Edgars Šimanskis, Renars Jansons, Kristaps Šmits, libero Ingars Ivanovs.

Esimene geim kulges tasavägiselt. 21:21 viigiseisult ründas edukalt Nõmmistu ja esimese geimpalli tõi Hurda pommlöök - 24:22. Seda aga ei realiseeritud. Saaremaa temporünnak lõpetas geimi siiski Eestile 25:23. Sama koosseisuga jätkati ka teises vaatuses. Eesti pääses geimi keskel juhtima 16:13, Saaremaa ässpallingu järel oldi ees 18:13. Edu suudeti hoida ja teine geim kuulus samuti meile tulemusega 25:17.

Kolmanda geimi keskel, 10:12 kaotusseisul tehti esimesed vahetused, kui sekkusid Oliver Orav ja Robert Viiber. Läti suutis mõnepunktilist edu hoida mõnda aega, ent otsustavatel hetkedel olid kindlamad eestlased - eriti hästi toimis meie blokk, kust saadi geimiga 8 punkti. Geimi võitis 25:20 Eesti ja mängu seega 3:0 samuti kodumeeskond.

Abitreener Oliver Lüütsepp ütles, et jäi üldjoontes meeskonnaga rahule. "Kindlasti on võimalik paremini ja kvaliteetsemalt mängida, aga oluline on see, et me kokkuvõttes võitsime. Hea meel on, et vähemkogenud mängijad said korralikult mänguaega, see andis neile kogemust ja enesekindlust juurde," rääkis Lüütsepp ning kiitis nimeliselt libero Johan Vahterit. Vaata täispikka intervjuud:

Eesti resultatiivseimaks kerkis kolme geimiga Taavi Nõmmistu, kes panustas 12 punkti (+6). Punkti vähem (+8) tõi Mart Naaber, kes hiilgas 5 blokiga ning 10 silma (+4) lisas Albert Hurt ja 7 (+5) Alex Saaremaa. Eesti vastuvõtt oli 63%, rünnakuid lahendati 51-protsendiliselt, blokiga teeniti 11 ja serviga 4 punkti (eksiti 17 pallingul). Läti edukaim oli 14 punktiga (+2) Kristaps Platacs, lätlaste vastuvõtt oli 46%, rünnak 43%, blokiga teeniti punkte 1 ja serviga samuti 1 (vigu kogunes 9).

Seekord peeti kaks lisageimi. Neljandas olid platsil olid samad mehed, kes kolmanda lõpus, vaid Kaibaldi asendas Rauno Tamme. Selle võitis 25:17 Eesti. Viiendas geimis pääses Hurda asemel platsile Markus Uuskari, selles geimis olid lätlased paremad 20:18. Viie geimi peale oli resultatiivseimaks 17 punkti (+13) toonud Naaber, 16 punkti (+6) lisas Hurt ja 12 (+6) Nõmmistu. Eesti vastuvõtt oli 58%, rünnak 51%, blokiga saadi 17 ja serviga 4 punkti (30 viga).

Neljapäeval Võrus peetud mängus said eestlased lõunanaabrite üle 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 25:22) võidu.

Ajakava:

6.08 kell 18.00 Eesti - Läti (Võru spordikeskus) 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 25:22)

7.08 kell 18.00 Eesti - Läti (Tartu Ülikooli spordihoone) 3:0 (25:23, 25:17, 25:20), lisageimid 25:17, 18:20