15.07.201719:25

Kodune rannavolle karikasari peatub sel nädalavahetusel Eestimaa südames Paides, kus parimad selguvad Värska Vesi Cup nime kandval osavõistlusel. Tänane päev oli alagrupimängude päralt, mis selgitas nii meeste kui naiste seas need kaheksa paari, kes jätkavad pühapäeval võitlust esikoha nimel. Alates poolfinaalidest saab kohtumistele Delfi vahendusel ka otseülekandes kaasa elada.

Kõigil senisel etapil on naiste seas finaali pääsenud Heleene Hollas ja Liisa Soomets, kes on samal kursil ka Paide avapäeva järel. Avaetapil Tartus võidutsenud ja kahel järgmisel esikohalahingus lätlannade paremust tunnistama pidanud neiud läbisid A-alagrupi puhaste paberitega. Esikoha määranud mängus pakkusid neile aga tugevat konkurentsi meie saalivõrkpalli rahvusnaiskonna liikmed Kadi ja Liis Kullerkann, kes kaotasid matši lõpuks 21:19, 14:21, 16:18.

B-alagrupis kogusid kolm võitu avaetapi finalistid Mari-Liis Graumann ja Kristi Nõlvak. Ühelegi vastasele nad geimi ei loovutanud. Teisena pääsesid veerandfinaali Ann Starkopf ja Marje Rosenblatt.

C-alagrupi võitja määranud kohtumises olid Kaisa Lüütsepp ja Ingrid Kiisk 13:21, 21:9, 15:10 paremad Anu Tsirelist ja Krista Kotselainenist. Ka neljandas alagrupis läks parima selgitamiseks vaja otsustavat geimi, kui kahe seni kaotuseta duo heitluses alistasid Kadri Leiten ja Kristi Vink 21:12, 14:21, 17:15 Liina Kaisi ja Kadi Mägi. Kõiki naiste alagrupimängude tulemusi saab näha SIIT.

Homsetes veerandfinaalides lähevad seega vastamisi Kiisk/Lüütsepp – Kullerkann/Kullerkann (10:00), Nõlvak/Graumann – Kais/Mägi (10:45), Hollas/Soomets – Starkopf/Rosenblatt (11:30), Leiten/Vink – Tsirel/Kotselainen (11:30). Naiste poolfinaalid algavad kell 13:00 ja 13:45, pronksikohtumine kell 15:15 ja finaal 16:00.

Kui naiste seas jahivad oma selle hooaja teist koduse rannavolle karikasarja turniirvõitu Heleene Hollas ja Liisa Soomets, siis meeste arvestuses on sama siht silme ees Kusti Nõlvakul ja Mart Tiisaarel ning Dmitri Korotkovil ja Rauno Tammel. Küll on selge, et ühel neist paaridest pole isegi asja poolfinaali, sest omavahel minnakse vastamisi juba kell 10:45 algavas veerandfinaalis.

Ülejäänud poolfinaliste asuvad kell 10:00 selgitama Kaarel Kais/Helar Jalg ja Virko Vantsi/Martti Rosenblatt, 11:30 lähevad vastamisi Aleksei Povjakel/Maksim Petrov ja Märt Tammearu/Rasmus Meius ning viimane poolfinalist selgub kell 12:15 duellist Mihkel Tanila/Kaspar Pomerants ja Rein Tiisaar/Kaarel Pomerants. Poolfinaalmatšid stardivad kell 13:00 ja 13:45, pronksimäng 14:30 ja finaal kell 17:00.

Alles neljapäeval CEV Satellite turniiril Ungaris mänginud Nõlvak/Tiisaar läbisid geimikaotuseta A-alagrupi. B-alagrupis tegid sama Povjakel/Petrov ja C-alagrupis olid täiseduga Tanila/Pomerants. Esikoha määranud kohtumises alistasid nad viimases voorus Korotkov/Tamme 2:0 (21:19, 21:12).

Neljanda kvarteti läbisid täiseduga Kaarel Kais ja Helar Jalg. Duellis Tanel Uusküla ja Urmas Piigiga pakkusid nad ka avapäeva tulisema geimi, kui matši teine vaatus võideti skooriga 32:30. Avageimi olid Kais ja Jalg võitnud 21:13. Teise edasipääseja määranud kohtumises jäid Piik ja Uusküla aga omakorda 18:21, 17:21 alla Märt Tammearule ja Rasmus Meiusele. Meeste avapäeva resultaate saab uudistada SIIT.

Kokku koosneb rannavolle karikasari tänavu kuuest etapist, kulmineerudes 4. ja 5. augustil Kuressaare keskväljakul toimuvate Eesti meistrivõistlustega. Täpsemat infot sarja kohta saab aadressilt http://www.volley.ee/rannavolle-karikasari?l=est ja rannavolle Facebooki leheküljelt https://www.facebook.com/eestirannavolle/?fref=ts.

Rannavolle karikasarja ametlik meediapartner on Delfi, kes vahendab iga etappi alates poolfinaalidest otseülekandena, joogipartner Värska Vesi ja transpordipartner DSV.