15.08.202020:05

  Sel nädalavahetusel Paides peetavatel Värska Vesi rannavolle Eesti meistrivõistlustel selgusid laupäeval veerandfinaalpaarid. Oodatult näeb pühapävastes veerandfinaalides kõiki eeldatavaid favoriite. Otsepilti näeb alates meeste kolmandast veerandfinaalist Postimehe vahendusel.

  Täna hommikul peeti kvalifikatsioonimängud, misjärel toimusid põhiturniiri kohtumised. Vaata tulemusi. Pühapäeval tehakse veerandfinaalidega algust kell 10.00, mängud toimuvad Paide keskväljakul.

  Meestest jõudis otse alagrupist veerandfinaali Eesti esiduo Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar, kes teenisid kaks kindlat 2:0 võitu. Nende vastaseks olevad Siim Ennemuist ja Kaarel Pomerants pidid homsetele mängudele jõudmiseks pidama kolm kohtumist ja said otsustavas mängus 2:0 jagu kvalifikatsioonist tulnud Kevin Helimetsast - Juhan Püvist.

  Põnev paar on kunagised U19 maailmameistrid Kristo Kollo ja Oliver Venno ning Karl Jaani - Steven Kabanen. Nimelt on Kollo ja Jaani koos kõrgemal tasemel rannavollet mänginud ja ka olümpiapiletit jahtinud. Alagrupis said praegused saalikoondise mehed esikoha ehk pääsesid otse kaheksa parema sekka. Jaani ja Kabanen pidid pidama otsustava kohtumise, kus saadi 2:0 jagu Sander Talistust - Siim Rantanenist.

  Kolmandas veerandfinaalis kohtuvad Tartus peetud karikafinaalil suurepärast mängu näidanud Kaspar Pomerants ja Argo Arak ning Urmas Piik - Sander Steinberg. Arak - Pomerants jõudsid kahe mänguga veerandfinaali, Piik ja Steinberg mängisid kohale kaheksa seas Steven Meiluse - Johann Olaf Läänega ja võitsid 2:0.

  Viimases veerandfinaalis lähevad vastamisi samuti vaid rannavollele pühenduvad Timo Lõhmus - Dmitri Korotkov ning noorte rannavolle tiitlivõistlustel edukalt esinenud Rasmus Meius ja Kaur Erik Kais. Neist esimesed tagasid koha kaheksa sekka otse alagrupist, Meius - Kais teenisid otsustavas mängus 2:0 võidu vendade Siim ja Märt Tammearu üle. 

  Meeste veerandfinaalid:

  10.00 Kusti Nõlvak/Mart Tiisaar - Siim Ennemuist/Kaarel Pomerants

  10.50 Kristo Kollo/Oliver Venno - Karl Jaani/Steven Kabanen

  11.40 Kaspar Pomerants/Argo Arak - Urmas Piik/Sander Steinberg

  12.30 Timo Lõhmus/Dmitri Korotkov - Rasmus Meius/Kaur Erik Kais

  Naistest jõudsid kindlalt kaheksa sekka Eesti esinumbrid Liisa Soomets ja Heleene Hollas, kes võitsid kindlalt mõlemad A-alagrupi mängud. Neile tulevad veerandfinaalis vastu Kristi Nõlvak ja Merilin Paalo, kes Eesti Grand Prix´ sarja avaetapil Rakveres said pronksi. Täna said Nõlvak - Paalo edasi tänu 2:1 võidule Kadi Kalmu - Liina Kaisi üle.

  Teises veerandfinaalis kohtuvad Merilyn Jõearu ja Maret Kuuse ning Kristi Vink ja Kadri Keskküla. Neist esimesed võitsid C-alagrupi, Vink ja Keskküla tagasid edasipääsu 2:1 võiduga Liisa-Lotta Jürgensoni - Lisette Pihori vastu.

  Koha play-offis tagasid ka Silja Ostrov - Gerli Toomela, kes pääseid edasi tänu D-alagrupi esikohale. Nende vastaseks on noored Eva Liisa Kuivonen - Katariina Vengerfeldt, kes suutsid otsustavas matšis 2:0 paremad olla Erle Püvist ja Kaisa Õunpuust.

  Viimases veerandfinaalis tulevad väljakule kaks sel suvel heas hoos olnud paari ehk Renate Pikk ja Juudit Kure-Pohhomov ning Marie Pohlak ja Mari Loorman. Pikk - Kure-Pohhomov teenisid alagrupis 2:1 ja 2:0 võidud ja jõudsid otse kaheksa sekka. Pohlak - Loorman võitsid pääsu eest veerandfinaali 2:1 Maria Säästla - Annaliisa Malsi.

  Naiste veerandfinaalid:

  10.00 Liisa Soomets/Heleene Hollas - Kristi Nõlvak/Merilin Paalo

  10.45 Merilyn Jõearu/Maret Kuuse - Kristi Vink/Kadri Keskküla

  11.30 Silja Ostrov/Gerli Toomela - Eva Liisa Kuivonen/Katariina Vengerfeldt

  12.15 Renate Pikk/Juudit Kure-Pohhomov - Marie Pohlak/Mari Loorman

  Kommenteeri uudist

  Värska Vesi rannavolle Eesti meistrivõistluste veerandfinaalid tõotavad põnevust