Timo Tammemaa ründab. Foto: Tours

Oliver Venno vedas Istanbuli Galatasaray CEV Cupil veerandfinaali, alistades Kristo Kollo ja Galati Arcada. Samaga said samas sarjas hakkama ka Markkus Keel ja tema tööandja Aalsti Lindemans. Meistrite liigas jätkus aga alagrupiturniir, kues saatis edu Robert Tähte, Andri Aganitsa ja Timo Tammemaad.

CEV Cup ja CEV Challenge Cup

Oliver Venno ning Istanbuli Galatasaray vastaseks oli kolmapäeval teine eestlane Kristo Kollo ja tema tööandja Galati Arcada. Avamatšis jäi 3:0 (26:24, 25:21, 25:20) peale Galatasaray, täna tagas Türgi klubi edasipääsu kahe geimivõiduga, jäädes Galatile võõrsil alla 2:3 (17:25, 15:25, 25:18, 25:23, 8:15). Venno mängis tavapäraselt võtmerolli, olles 20 punktiga (+13) Galatasaray resultatiivseim, lüües ka 5 ässa. Viiendas geimis vahetati Venno puhkama. Kollo tegi kaasa kõik viis geimi, tuues 5 punkti (-4). Veerandfinaalis kohtub Galatasaray teise Türgi klubi Izmiri Arkasega, kus möödunud hooajal pallis Robert Täht. Eelmisel hooajal vedas Venno Galatasaray samas sarjas hõbedale.

CEV Cupil võitles end veerandfinaali ka Markkus Keel, kelle koduklubi Aalsti Lindemans alistas 16 parema seas Zagrebi Mladosti 3:1 (25:23, 18:25, 25:21, 25:13). Keel sarnaselt avamängule palju mänguaega ei teeninud. Aalsti kasuks tõi enim punkte - 14 (+7) - Jakub Rybicki, Zagrebi resultatiivseim oli 13 punktiga (+13) Kruno Nikacevic. Avamängus oli Aalst võõrsil teeninud 3:2 (23:25, 25:19, 19:25, 25:19, 15:13) võidu. Aalsti veerandfinaali vastane tuleb paarist Novosibirski Lokomotiiv - Apeldoorn.

Saaremaa Võrkpalliklubi tegi neljapäeval klubi ajalugu, jõudes esmakordselt eurosarjas veerandfinaali. CEV Challenge Cupi  kaheksandikfinaali kordusmängus saadi võõrsil 3:1 (25:20, 25:19, 19:25, 25:16) jagu 11-kordsest Hispaania meistrist CV Almeriast.

Meistrite liiga

C-alagrupis sai Andri Aganitsa koduklubi Maaseiki Greenyard kolmapäeval 3:1 (25:22, 34:36, 25:21, 25:18) võidu Türgi klubiga Ankara Halkbanki üle. Aganits sekkus vahetusest ja panustas 9 punkti (+7). Maaseiki edukaim oli 24 punktiga (+17) Robert Wojcik, kaotajatele tõi 18 silma (+11) Toncek Stern. Alagrupis hoiab kolmanda võidu saanud Maaseik teist kohta, liidrikohal on Jastrzebski Wegiel täisedu viie võiduga, kolmas on kaks võitu teeninud Kaasani Zeniit ja neljas võiduta Ankara.

D-alagrupis teevad kaasa Timo Tammemaa ja Robert Tähe koduklubid Tours ja Perugia. Toursi vastaseks oli kolmapäeval Varssavi Verva ja selle kohtumise võitis Tours 3:0 (25:21, 25:21, 25:20). Tammemaa sai tavapäraselt kirja täismängu ning panustas 6 punktiga (+3). Toursi edukaim oli 17 punkti (+13) toonud Hemans Egleskalns, Varssavi meeskonna resultatiivseim oli 11 punktiga (+6) Artur Udrys.

Robert Täht ja Perugia kohtusid neljapäeval Lissaboni Benficaga ja teenisid 3:1 (26:24, 25:21, 22:25, 25:17) võidu. Täht pääses platsile teises geimis ja vahetati puhkama pärast kolmandat, kahe geimiga tõi nurgaründaja 5 punkti (+1). Perugia edukaim oli 21 punktiga (+13) Wilfredo Leon, Lissabonile tõi 12 punkti (+4) Thiago Oliveira. Alagrupis on Perugia täisedu viie võiduga liidrikohal, Varssavi kahe võiduga teine ja Tours samuti kahe võiduga kolmas ja Lissabon ühe võiduga neljas.

Enamik Meistrite liiga viienda ringi mänge toimus kolmapäeval, ent juba teisipäeva õhtul oli väljakul Martti Juhkami koduklubi Vfb Friedrichshafen. E-alagruppi kuuluv Saksamaa klubi kaotas Roeselare Knackile Belgiast tulemusega 1:3 (26:28, 28:26, 19:25, 17:25). Juhkami on jätkuvalt vigastusepausil ja kaasa ei teinud. Roeselare resultatiivseimana tõi Hendrik Tuerlinckx 12 punkti (+7), kaotajate edukaim oli 8 punktiga (+4) Anton Lukas Menner. Alagrupis langes eestlase tööandja kolmandaks, võite on teenitud kaks. Liidrikohal paikneb täiseduga Kedzierzyn-Kozle Zaksa, kolmanda võidu saanud Roeselare tõusis teiseks ja võiduta jätkav Novi Sad on neljas

Vaata tabeliseise ja ajakava.

Igast alagrupist pääseb edasi võitja, lisaks tagavad koha veerandfinaalis viie alagrupi kolm paremat teise koha võistkonda.