11.04.201611:35

Eesti Võrkpalli Liidu ja Oma Ehitaja AS projekti „Võrguplatsid korda” raames rajatakse või korrastatakse sel suvel Eestis kümme võrkpalliväljakut. Võrkpallihuvilised saavad avaldusi oma kodukohta uhiuue väljaku saamiseks esitada reede, 15. aprillini.

Eelmise viie aastaga kerkis Eesti Võrkpalli Liidu ja Credit24 koostöös Maarjamaale 60 uut võrkpalliväljakut. Tänavu võttis Credit24-lt teatepulga üle Oma Ehitaja AS. 

„„Võrguplatsid korda” on ennast mitme eelneva aasta jooksul õigustanud ja oma järjepidevuse tõttu on projekt olnud meile algusest peale sümpaatne. Kuna oleme ehitusettevõte, kes tegeleb ka elukondliku kinnisvara arendamisega, siis sobib selle projekti toetamine hästi ka meie profiili ja teenustega,” lausus Oma Ehitaja AS juhatuse esimees Kaido Fridolin. „Oleme alati parema elukeskkonna kujundamist ja inimeste tervise eest hoolitsemist oluliseks pidanud. Lisaks tippspordi arendamisele, on oluline ka rahvaspordiga tegelemise võimaluste laiendamine. On ju rahvaspordiga tegelemine spordisõpradele parim viis ennast vormis hoida ja mida tervem rahvas, seda „tervem” ühiskond ja riik. Ja lõpetuseks: „Võrkpall on ju võrratu”,” lisas Fridolin.

Credit24 Eesti juhi Mihkel Karu sõnul on võrguplatside projekt olnud igati edukas ja kogukonnaelu elavdav. „Võrguplatsid pole enam ammu vaid kohad, kus aktiivselt sportida. Siit saab edasi minna ainult veel suuremalt ning loodan, et lähiaastatel saab veel palju Eestimaa paiku uute palliplatside võrra rikkamaks,” ütles Karu. Tema sõnul jätkavad nad panustamist Eesti võrkpalli ka edaspidi. „On näha, et eestlased on aina enam sellesse spordialasse kiindunud ja seda näitab ka populaarne Credit24 Rahvaliiga. Lisaks jätkame sel kevadel hiljuti rajatud Eesti suurima rannavõrkpallikompleksi Credit24 Arena uue hooajaga,” rääkis Karu.

Žürii valib „Võrguplatsid korda” konkursile laekunud taotluste hulgast 19. aprilliks välja kuus silmapaistvamat, kuhu eeloleval suvel rajatakse võrkpalliväljakud koos kogu vajaliku inventariga. Lisaks valib žürii veel kümme taotlust, mis pannakse 26. aprillini kestvale rahvahääletusele. Seal selgub neli rahva lemmikut, kuhu samuti uued platsid kerkivad. Kandidaatidega saavad võrkpallisõbrad tutvuda ja oma lemmiku poolt hääletada Delfi Eesti Elu portaalis.

Žürii koosseisu kuuluvad Eesti Võrkpalli Liidu president Hanno Pevkur, Oma Ehitaja AS juhatuse esimees Kaido Fridolin, rahvusmeeskonna kapten Kert Toobal ja Eesti esirannavõrkpallur Rivo Vesik.

Konkursi „Võrguplatsid korda” raames esitatud võrkpalliväljaku eelistatud asukoht on kas munitsipaal- või kohaliku omavalitsuse maa. Eramaa on avalduse esitamiseks lubatud vaid siis, kui maaomanik tagab avaliku ligipääsu väljakule ja mänguplats asub nähtavas, juurdepääsetavas ning inimestele ohutus kohas. Taotleja peab asukoha kohta lisama vabas vormis kooskõlastuse kinnituse koos kohaliku omavalitsuse või eraomaniku kontaktandmetega. Vajalik on lisada ka selgitus, miks antud piirkonda võrkpalliväljakut rajada soovitakse. Samuti tuleb lisada ka asukoha plaan ja võimalusel fotomaterjal, mis tuleb valiku tegemisel kasuks.

Konkursi taotlusvormi ja täpsemad osalustingimused leiab aadressilt http://vorguplatsidkorda.volley.ee/.

 

Projekti „Võrguplatsid korda” ajajoon

14. märts – taotluste esitamise algus

15. aprill – taotluste esitamise lõpp

19. aprill – kuue võitja ja kümne rahvahääletusele mineva kandidaadi avalikustamine; rahvahääletuse algus

26. aprill – rahvahääletuse lõpp

27. aprill – rahvahääletuse võitjate avalikustamine

2. mai – väljakute transpordi algus

Kommenteeri uudist

„Võrguplatsid korda” taotlusi saab esitada reedeni