*************

EESTI 2013.a. VÕRKPALLIMEISTRIVÕISTLUSTE
J U H E N D
MEESTE I LIIGA

Eesti meistrivõistluste korraldamise põhimõtted on määratud EVF tegevusjuhendiga. Võistlustel võivad osaleda vaid EVF liikmed (klubid) või spordikoolide võistkonnad vastavalt võistlusjuhendile.

1. EESMÄRK.
Selgitada Eesti 2013.a. võrkpallimeistrivõistluste võitjad meeste I Liigas (edaspidi – I liiga). Edendada meeste võrkpalli taset üle Eesti.

3. VÕISTKONNA KOOSSEIS.
Hooajaks võib iga klubi registreerida maksimaalselt 20 meeskonna liiget, st 18 mängijat ja 3 treenerit. Igaks mänguks võib moodustada maksimaalselt 14 liikmelise meeskonna, st 12 mängijat ja 2 treenerit.
LIBERO kasutamise reeglid
Võistkonnas on 12 mängijat, kelle seas võib olla 2 liberot. Minimaalne võistkonna liikmete arv 2 libero puhul on 10 (8+2).

4. SÜSTEEM
I etapp – põhiturniir.
Kümme võistkonda mängib kohalesõitudega kaks ringi süsteemis - üks mäng kodus, teine võõrsil, kokku 18 mängu. Esimeses ringis saab kodumängu eelistuse eelmise hooaja kõrgema asetusega võistkond vastavalt Bergeri süsteemitabelile.
Mängupäevad on laupäev ja pühapäev. Võistkondade omavahelisel kokkuleppel ja sellest eelnevalt vastavalt EVF tegevusjuhendile (p.5.3) taotluse (TK-06) esitades, võib mängupäev olla ka nädala sees.

II etapp - veerandfinaalid
Veerandfinaale mängivad paarid:
1. v 8.; 2. v 7.; 3. v 6; 4 v 5
Mängitakse kohalesõitudega - üks mäng kodus, teine võõrsil. Võitjaks osutub 2 võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on 1 võit ja 1 kaotus, siis parema geimide suhtega võistkond. Võidetud ja kaotatud geimide võrdsuse korral (3-0/0-3; 3-1/1-3; 3-2/2-3) mängitakse KULDNE GEIM*.
Et tagada kõrgemal positsioonil oleva võistkonna eelis KULDSES GEIMIS, peetakse 1.mäng 5., 6., 7. ja 8. võistkonna kodus. Mängupäevad on laupäev ja pühapäev.
Kohamängud 9.-10. peetakse pärast I etappi 9.-10. koha hõivanud võistkondade vahel.

III etapp – poolfinaalid + kohamängud 5.-8.
• I poolfinaal:
Pärast I etappi kõrgema asetusega veerandfinaali võitja vs pärast I etappi madalama asetusega veerandfinaali võitja
• II poolfinaal:
Pärast I etappi järjestuselt teise asetusega veerandfinaali võitja vs pärast I etappi järjestuselt kolmanda asetusega veerandfinaali võitja
• I paar - kohamängud 5.-8:
Pärast I etappi kõrgema asetusega veerandfinaali kaotaja vs pärast I etappi madalama asetusega veerandfinaali kaotaja
• II paar - kohamängud 5.-8:
Pärast I etappi järjestuselt teise asetusega veerandfinaali kaotaja vs pärast I etappi järjestuselt kolmanda asetusega veerandfinaali kaotaja

Et tagada kõrgemal positsioonil oleva võistkonna eelis KULDSES GEIMIS, peetakse 1.mäng pärast I etappi tabelis madalamal oleva võistkonna kodus.
Mängupäevad on laupäev ja pühapäev

IV etapp – kohamängud

Kohamängud 9.-10. peetakse pärast I etappi 9.-10. koha hõivanud võistkondade vahel kohalesõitudega - üks mäng kodus, teine võõrsil. Võitjaks osutub 2 võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on 1 võit ja 1 kaotus, siis parema geimide suhtega võistkond. Võidetud ja kaotatud geimide võrdsuse korral (3-0/0-3; 3-1/1-3; 3-2/2-3) mängitakse KULDNE GEIM*.
1. mäng peetakse pärast II etappi tabelis madalamal oleva võistkonna kodus.

Kohamängud 7.-8. mängitakse kohamängude 5.-8. (III etapp) kaotajate vahel kohalesõitudega - üks mäng kodus, teine võõrsil. Võitjaks osutub 2 võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on 1 võit ja 1 kaotus, siis parema geimide suhtega võistkond. Võidetud ja kaotatud geimide võrdsuse korral (3-0/0-3; 3-1/1-3; 3-2/2-3) mängitakse KULDNE GEIM*.
1. mäng peetakse pärast I etappi tabelis madalamal oleva võistkonna kodus.

Kohamängud 5.-6. mängitakse kohamängude 5.-8. (III etapp) võitjate vahel kohalesõitudega - üks mäng kodus, teine võõrsil. Võitjaks osutub 2 võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on 1 võit ja 1 kaotus, siis parema geimide suhtega võistkond. Võidetud ja kaotatud geimide võrdsuse korral (3-0/0-3; 3-1/1-3; 3-2/2-3) mängitakse KULDNE GEIM*.

Kohamängud 3.-4. mängitakse poolfinalide kaotajate vahel kahe võiduni (s.o. 2 või 3 mängu), kusjuures 1. ja vajadusel 3. mäng peetakse pärast I etappi tabelis kõrgemal olnud võistkonna kodus.
Mängupäevad on laupäev, pühapäev ja vajadusel teisipäev.

Finaalid mängitakse poolfinalide võitjate vahel kahe võiduni (s.o. 2 või 3 mängu), kusjuures 1. ja vajadusel 3. mäng peetakse pärast I etappi tabelis kõrgemal olnud võistkonna kodus.

* KULDNE GEIM – mängimise reeglid.
Kuldne geim mängitakse 15 punktini. Viigiseisul 14:14 jätkatakse mängu, kuni 2 punktiline vahe on saavutatud (16:14; 18:16; …)
• Enne VÕÕRSIL mängu algust samade võistkondade vahel peab I kohtunik KODU võistkonnalt saama esimese mängu protokolli koopia. Enne VÕÕRSIL mängu algust peab olema ette valmistatud ka teine protokoll, millel täpselt samad võistkondade koosseisud.
• Pärast VÕÕRSIL mängu lõppu kontrollib I kohtunik, kas ühel võistkondadest on 2 võitu. Sellisel juhul kuulutab ta võitjaks võistkonna, kes on võitnud mõlemad kohtumised
• Juhul kui mõlemal võistkonnal on 1 võit ja 1 kaotus, kontrollib I kohtunik mõlema võistkonna võidetud ja kaotatud geimide suhet. Nende võrdsuse korral (3-0/0-3; 3-1/1-3; 3-2/2-3) mängitakse kuldne geim
• Teist võistlusprotokolli, mis on enne VÕÕRSIL mängu algust ette valmistatud, kasutatakse kuldses geimis. Just lõppenud kohtumise käigus diskvalifitseeritud mängijad, treenerid jne eemaldatakse teisest võistlusprotokollist ning nad ei saa kuldses geimis osaleda ja neid ei saa asendada kellegi teisega.
• VÕÕRSIL mängu ja KULDSE GEIMI alguse vaheaeg kestab 3 minutit. VÕÕRSIL mängu protokolli lõplik vormistamine tuleb lõpetada pärast KULDSET GEIMI.
• Teises protokollis peab olema välja toodud KODUS-VÕÕRSIL mängude VÕITJA meeskond.

5. REGISTREERIMINE JA LÄBIVIIMISE AEG.

Võistkonna registreerimine tuleb sooritada läbi registration.volley.ee andmebaasi.

Registreerimismaks tuleb tasuda registreerimistähtajaks Eesti Võrkpalli Liidu kontole nr 221002100266 registration.volley.ee poolt genereeritud arve alusel alljärgnevalt:

1) kuni 06. augustini 2012.a. on registreerimismakse 35.- EUR
2) vahemikus 07.-13.august 2012.a. on registreerimismakse 50.- EUR
3) vahemikus 14.-21. august 2012.a. on registreerimismakse 75.- EUR

Pärast 21. augustit 2012.a. võistkondi I liigasse ei registreerita.

Nimeline registreerimine tuleb sooritada läbi registration.volley.ee andmebaasi ning esitada EVF-le ka EVF vormil TK-02 hiljemalt 14.sept. 2012.a. (vt. EVF tegevusjuhend p.4.3).
ÜLESANDMISVORM PEAB OLEMA TRÜKITUD!

Täiendav ülesandmine I liigas on võimalik kuni 31.detsembrini 2012.a. ja maksab 20.- EUR-i mängija kohta (vastavalt EVF tegevusjuhendile p. 4.4.).
Farmklubi registreerimine EVF-is maksab 130.- EUR-i, kusjuures klubi sisene farmvõistkonna leping registreeritakse EVF-is tasuta (vastavalt EVF tegevusjuhendile p. 4.1.).
I liiga läbiviimise aeg on ajavahemikul oktoober 2012.a. kuni aprill 2013.a.

6. TULEMUSTE ARVESTAMINE.
Mängud toimuvad kolme geimivõiduni. Võit annab kas 3 (3:0 ja 3:1) või 2 (3:2) punkti, kaotus 1 (2:3) või 0 (1:3, 0:3) punkti, loobumine 0 punkti. Punktide võrdsuse korral I etapil otsustab paremuse üldine suurem võitude arve, selle võrdsuse korral üldine geimide suhe ning selle võrdsuse korral üldine geimipunktide suhe. Kahe loobumisega kõrvaldatakse võistkond võistlustelt ja tema varasemate mängude tulemused tühistatakse.

7. FINANTSEERIMINE.
Ühe võistkonna kulud:
1) üldkuludeks EVF-le 100.- EUR
2) litsentsid: á 10.- EUR mängija kohta (kokku lubatud kuni 18 mängijat).
Kõik maksed tuleb tasuda vastavalt registration.volley.ee andmebaasi poolt väljastatud arvele (andmebaas genereerib arve peale mängijate sisestamist automaatselt) hiljemalt 14. septembriks 2012.a.

8. KOHTUNIKUD.
Mängu I kohtuniku määrab EVF kohtunike toimkond. II kohtuniku ja sekretäri olemasolu eest vastutab korraldaja võistkond.
Mängu kohtunikud (sh sekrtär) peavad omama EVF kohtuniku-litsentsi. Litsentseeritud kohtunike tasustamise alused määratakse EVF juhatuse otsusega. II kohtuniku ja sekretäri tasustamise kindlustab kodumängu korraldav klubi, I kohtuniku kulu tasutakse EVF poolt liiga turundustegevusest laekuvate vahendite arvelt.

9. AUTASUSTAMINE.
Võitnud meeskonnale omistatakse 2013.a. I liiga võitja nimetus. Meeskonda autasustatakse karika ja diplomiga, meeskonna liikmeid (16 mängijat) ja 3 treenerit autasustatakse medali ja diplomiga. II ja III kohale tulnud meeskondi autasustatakse karika ja diplomiga, mängijaid (16 mängijat) ja 2 treenerit medali ja diplomiga.

10. ÜLDEESKIRJAD.
Liiga ametlikud mängupallid on MIKASA MVA 200. Võistluspaigad kooskõlastab EVF sporditehniline toimkond (STT). Võistluspaiga ja reklaami kindlustab korraldav klubi.
Korraldav klubi informeerib mängu tulemusest (sh geimipunktid!) EVF sekretariaati hiljemalt 2 tundi peale mängu lõppemist:
e-postiga - info@volley.ee
sms sõnumiga - +372 5678 6240 (Ain Võsu, volley.ee toimetaja).
Võistlusprotokollid tuleb lähetada EVF-i mängujärgselt hiljemalt 3 tööpäeva jooksul.
Võistkondadel on kohustus paigutada mängusaali EVF poolt edastatud reklaammaterjalid, mahus: 2 reklaambännerit mõõdus 1x2m või 1x3,4m.
Võistkondadel on kohustus ametlikule mänguvormile trükkida (või õmmelda) EVF poolt ette antud kujundusfaili alusel (või edastatud) Liiga reklaam suuruses kuni 50cm2. Täiendav info edastatakse võistkondadele kuni 10.09.2012.
Protestid vaatab läbi STT ja teeb ettepanekud EVF juhatusele. Kõik käesolevas juhendis määratlemata olulised küsimused lahendab EVF sekretariaat, vajadusel EVF juhatus.

Soovi korral on võistkondadel võimalik kasutada EVF veebipõhist statistikaprogrammi mängu statistika koostamiseks ja online tulemuste kajastamiseks.