Eesti Võrkpalli Liit
27. märts 2020

Seoses koroonaviiruse Eesti-sisese leviku laienemisega otsustas Eesti Võrkpalli Liit täna, et varasema otsusega teadmata ajaks edasi lükatud meeste ja naiste esiliiga ning noorte (sh Koolivõrkpalli)- ja harrastajate (sh Terviseturniirid) turniirid jäävad lõpetamata. Juba varem tehti otsus, et täiskasvanute Eesti meistritiitleid sel kevadel välja ei mängita.

*********************************************************************************************************************************************

Terviseturniirid 2020 üldjuhend

1. EESMÄRK

1.1 Rahvaliiga Terviseturniiride (edaspidi Turniir) eesmärgiks on propageerida liikuvat eluviisi, laiendada võrkpalli kandepinda ning pakkuda jõukohast võistlusväljundit algtasemel võrkpalluritele.

2. KORRALDAJA

2.1 Turniiri korraldab Eesti Võrkpalli Liit

3. OSALEMINE

3.1 Turniiridel võivad osaleda igas vanuses harrastusvõrkpallurid, kes ei oma kehtivat Meistriliiga, Esiliiga või Rahvaliiga litsentsi (ei osale rahvaliiga I ja II tugevusugrupis või III-tugevusgrupi play-offi 2.ringis). Terviseturniiridest võivad osa võtta teiste hulgas võistkonnad ja mängijad (üksikuna teise tiimi koosseisus), kes ei pääsenud Rahvaliiga III-tugevusgrupi (Naistel ja Segatiimidel II-tugevusgrupi) play-off mängude 2.ringi, ehk ei võitnud playoffides ühtegi mängu.

3.2 Võistkonna koosseisus tuleb registreerida vähemalt 6 mängijat. Maksimaalselt on lubatud turniirile registreerida kuni 12 mängijat võistkonna kohta. Registreerimata mängija kasutamine mängul, toob endaga kaasa automaatselt loobumiskaotuse.

3.3 Turniiridel osalemine toimub omal vastutusel. Osaleja vastutab ise oma tervisliku seisundi eest. Soovituslik on läbida eelnevalt tervisekontroll ning omada tervisekindlustust.

4. REGISTREERUMINE

4.1.Võistlustele saab registreeruda alates 4.veebruarist kuni 19. aprillini. 2020, internerikeskkonnas maia.volley.ee

4.2.Osavõtutasu on 5 eurot iga registreeritud mängija kohta, saab tasuda nii pangalingiga kui sularahas kohapeal.

4.3. Registreerimisel tuleb kindlasti võistkonna info alla lisada võistkonna esindaja kontaktid (e-mail ja telefoni number)

5. SÜSTEEM

5.1 Turniirid viiakse läbi regioonides, kus selgitatakse võistkondade omavaheline paremusjärjestus. Turniiride arv ja alagruppide arv regioonis sõltub registreerunud võistkondade arvust. Võistluste korraldajal on õigus piirata võistkondade arvu.

5.2 Turniiride toimumisajad:

NB! Mängude algus kell 10:00!

Põhja regioon: 25-26. aprill Kuusalu Spordihoones. Esimesel päeval mehed ja naised, teisel päeval segavõistkonnad.

Lõuna regioon:  25.-26. aprill Kääriku Spordihoones. Esimesel päeval mehed ja naised, teisel päeval segavõistkonnad.

5.2 Mängitakse rahvusvaheliste saalivõrkpalli reeglite järgi parem kolmest geimist (vajadusel kolmas geim 15 punktini). Iga geimi võit annab turniiritabelisse ühe punkti. Punktide võrdsuse korral turniiri tabelis, otsustab paremusjärjestuse võitude arv ning seejärel geimide suhe. Kõikide nende näitajate võrdsuse puhul võetakse aluseks omavahelise mängu tulemus.

5.3 Turniirid toimuvad eraldi arvestuses meeskondadele, segavõistkondadele ja naiskondadele.

Segavõistkonnas peab korraga platsil viibima vähemalt 3 naismängijat.
Kui mõnda regiooni ei registreeru piisav hulk nais- või segavõistkondi on korraldajal õigus tõsta nad tasemelt järgmisesse gruppi. (Naiskonnad -> Segavõistkondade hulka; Segavõistkonnad -> Meeskondade hulka)

6. KOHTUNIKUD

6.1.Turniiridel eraldi kohtunikke ei kasutata. Mängu kohtuniku ja sekretäri ülesandeid täidavad regionaalse korraldaja poolt ettevalmistatud mängugraafiku alusel nende võistkondade esindajad, kes antud hetkel ei mängi.